Interview so spisovateľkou Kristi Ann Hunterovou

V dnešnom rozhovore si predstavíme úspešnú americkú spisovateľku Kristi Ann Hunterovú, ktorú nám na slovenský knižný trh prináša vydavateľstvo i527.net. Dosiaľ máme preložených jej 5 románov. Na Slovensku prerazila so ságou rodu Hawthornowcov a čitatelia bažia po ďalších skvostoch. Som poctená, že sa mi podarilo kontaktovať ju a urobili sme tento zaujímavý rozhovor.

Mohli by ste sa predstaviť našim slovenským čitateľom? Čo by mali o vás jednoznačne vedieť?

Som veľmi poctená, že moje knihy sa rozšírili až do týchto končín. Som vďačná za každého jedného čitateľa. Keďže som nikdy nemala možnosť vycestovať do vašej krajiny, prezerala som si obrázky na internete a som ohúrená. Slovensko vyzerá tak ľúbezne a pekne. Ja žijem v južnej časti Spojených štátov s mojím manželom a tromi deťmi. Jediné zvieratko, ktoré máme v dome, je rybička. Občas k nám zavíta susedova mačka a vyvalí sa na našu verandu.

Prezraďte nám, kedy ste začali písať a čo vás inšpirovalo k tomu, že ste sa rozhodli s tým začať.

Písanie bolo odveky súčasťou môjho života. Ako dieťa som písala krátke príbehy. Táto moja vášeň však vyprchala, keď som skončila vysokú školu a začala som pracovať. No aj napriek množstvu práce sa mi príbehy neprestajne tvorili v hlave, no ja som nemala priestor zvečniť ich na papier. Keď boli moje deti malé, musela som si nájsť nejakú aktivitu, ktorá by nebola hlučná a neprebudila ich, keď spia. Tak som sa rozhodla, že sa k písaniu vrátim. Som šťastná, že moja vášeň pretrvala. Mám potrebu prerozprávať vám mnoho príbehov a vložiť do nich informácie, ktoré by sa mali zachovať.

Čo vás inšpiruje? Čo je vašou múzou?

„Deadlines“ sú senzačnou inšpiráciou a mám pocit, že poslednú dobu je to jediný dôvod, pre ktorý ukončím všetky svoje romány načas. Samotné príbehy sa však rodia v mojej hlavne na základe mojich predstáv o rôznych situáciach a ľuďoch. Predstavujem si, ako by sa kto zachoval a rozhodoval v mojej vymyslenej situácii.

Máte niekedy pocit, že písanie nemá zmysel? Že to máte chuť vzdať a podobne? Ak áno, ako to riešite?

Neustále prichádzajú momenty, kedy mám pochybnosti. Stáva sa to pri každej knihe, ktorú napíšem. Vždycky sa bojím, či môj román ľudia pochopia a či všetko vyjde tak, ako má. V týchto okamihoch si musím pripomínať, že moje pocity sa často nezhodujú so skutočnosťou. Dostávam listy od mojich čitateľov, ktorí mi píšu, ako sú moje knihy pre nich dôležité a robia ich šťastnými. Vy, drahí čitatelia, ste dôvod, prečo pokračujem v tom, čo robím, aj keď sa ocitám v ťažkých situáciach.

Keď začínate písať nový príbeh, robíte si nejaké poznámky alebo píšete priamo z hlavy čo vám napadne?

Zvyčajne mám na pamäti základnú myšlienku o čom má daný príbeh byť. Častokrát sa však stane, že myšlienka príde až po tom, ako začnem písať. Samotný príbeh a detaily zvyčajne vymýšľam počas písania. Prvý draft je však vždy chaotický, pretože častokrát scény preskakujem, aby som vedela, akým smerom sa budem uberať.

Čítala som vaše knihy zo ságy rodu Hawthornovcov. Čo vás inšpirovalo pre napísanie tejto série?

Vždy som milovala série, ktoré sa točili okolo rodín a tak som sa rozhodla, že niečo podobné napíšem aj ja. S touto sériou som vlastne aj začala moju cestu spisovateľky. Moja rodina je s týmto príbehom veľmi podobná. Páčila sa mi myšlienka napísať romány ktoré by boli inšpirované mojou rodinou.

Ktorá vaša kniha je vám najbližšia?

To je docela zložitá otázka! Na každom mojom románe je niečo, čo milujem a taktiež niečo, čo by som teraz napísala inak. Momentálne je mojou obľúbenou knihou román, ktorý práve píšem.

Ako dlho vám trvá proces od začiatku až do konca písania?

Prvý draft mi zvyčajne trvá 4 mesiace. Avšak celkový proces zahŕňajúci opravy a prípravu na predaj trvá zvyčajne jeden a pol roka.

Píšete práve niečo nové?

Áno! Mám prichystanú novú sériu, ktorá sa začne vydávať v auguste. Práve pracujem na 2. a 3. časti. Tieto knihy budú situované do prostredia dostihov v meste Newmarket.

Čítali ste mnoho kníh vo vašom živote? Máte nejakých obľúbených autorov alebo tituly?

Čítala som veľa, avšak po tom, ako som začala písať, sa môj čas na čítanie značne obmedzil. Moje obľúbené autorky sú Karen Witemeyer, Regina Jennings, Becky Wade a Kara Isaac.

Počuli ste niekedy o Slovensku? Máte tu mnoho fanúšikov, ktorí vaše romány zbožňujú.

Áno, o Slovensku som už počula. Keď som chodila do školy, učili sme sa o Československu a pamätám si tie prekrásne obrázky hôr a architektúry dedín. Je to nádherné. Pocit, že čitatelia z tejto krajiny čítajú moje romány je pre mňa dar. Ďakujem.

Chceli by ste niečo odkázať vašim čitateľom zo Slovenska?

Som nesmierne poctená, že moje romány sa prekladajú až ku vám a som veľmi vďačná, že môžem byť súčasťou vašej čitateľskej rodiny. Ďakujem za čas, ktorý trávite nad mojimi románmi. Budem sa usilovať prinášať vám aj naďalej inšpiratívne a zaujímavé príbehy.

2 Comments Add yours

  1. Mony píše:

    Za tieto rozhovory ti Gabi veľké ĎAKUJEM♥♥♥ Opäť sme mohli lepšie spoznať milú spisovateľku…dúfam, že sa k jej knihám čoskoro dostanem 🙂

    Páči sa mi

  2. Casion Angelová píše:

    Je skvelé, že takto sprostredkovane máme možnosť spoznať nepochybne talentovanú a podľa odpovedí aj milú a príjemnú autorku. Priznám sa, že mi ako Slovenske zalichotilo, že aspoň z obrázkov sa jej páči naša krajina a tiež je skvelé, že píše o tom, čo jej je blízke 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s