Malá líška (Carolina Rabei)

Malá líška sa do mojich rúk dostala vďaka vydavateľstvu Ikar, ktoré mi poskytlo túto rozprávku na zrecenzovanie. A ako už iste viete- keďže som obrovským fanúšikom tohto žánru, jednoducho som nemohla odmietnuť. Som rada, že mám možnosť predstaviť vám dielo od Caroline Rabei, ktorá vám svojimi ilustráciami a textom vyčarí úsmev na tvári. Rovnako, ako mne.

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.“

Albert Einstein

Malá líška je krátka rozprávka o malom dievčatku menom Grétka, ktorá má svojich kamarátov- plyšové zvieratká. Jedného dňa zistí, že jej plyšová hračka líštičky sa kamsi podela. Vyberie sa ju hľadať, až natrafí na skutočné líščie mláďa. Stanú sa priateľmi a takto pospolu sa vyberú hľadať maminku malej líštičky.

Táto rozprávka je nádherným rozprávaním, ktoré poučí deti o láske k zvieratkám, o odvahe, o rodinnom pute a o pomoci. Je to napísané veľmi jednoducho, s veľkým tučným písmom. Ideálne pre deti, ktoré sa učia čítať a budú môcť byť na seba hrdé, že si prečítajú celú rozprávku samé.

“S Ryškou ti pomôžeme nájsť tvoju mamičku, líšťa,” navrhla. “Bude to naše spoločné dobrodružstvo!”

Malá líška (Carolina Rabei)

Tak isto ako Nerozluční kamaráti, aj tento príbeh je napísaný na viac než 30 stranách, ktoré sú natlačené na tvrdšom lesklom papieri. Taktiež vás musím oboznámiť s tým, že táto kniha je určená pre detičky od troch rokov. Predsa len sa tu nachádza viac textu a taktiež mäkký papier, ktorý je vhodnejší pre staršie deti.

Veľký plus tejto knižky tvoria prenádherné ilustrácie, ktoré sa mi veľmi páčili. Verím, že toto je ten najdôležitejší faktor, na ktorý hľadíme ako prvý, keď si otvoríme rozprávkovú knihu. Ilustrácie sú nakreslené s akýmsi vintage nádychom a na mňa osobne to pôsobilo veľmi upokojujúco a milo.

A líšky nadovšetko ľúbili Grétku!

Malá líška (Carolina Rabei)

„Rozprávky sú ako reťaz. Obopínajú svet a spájajú ľudí odvšadiaľ.“

Malá líška (Carolina Rabei)

Neviem, čo by som mala viac dodať k 30 stranovej rozprávkovej knihe. Verím, že som vás svojim článkom zaujala a uistila vás v tom, že táto kniha sa bude vášmu dieťatku určite páčiť. Obsahuje totiž silné posolstvo o dobre a láskavosti, ktoré je tým najkrajším, čo od detskej knihy môžete očakávať.

5/5*

Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Ikar. Ak vás kniha zaujala, môžete si ju zakúpiť práve na bux.sk

Recenziu si môžete vypočuť aj v audiorecenzii s ukážkou, ako kniha vyzerá vo vnútri. 🙂

Informácie o titule

Z anglického originálu– Little lost fox
Žáner– Detská kniha
Preklad– Lucia Hlubeňová
Séria– /
Počet strán– 32
Väzba– pevná väzba
Rok vydania– 2020
Vydavateľstvo– Ikar
Čítané– máj 2020

Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.

Anotácia

Dojímavý príbeh o sile priateľstva, rodinnom pute a ochote pomáhať. Aj o tom, ako sa spriateliť so skutočnými líškami.

Grétka žije na vidieku. Široko-ďaleko nebývajú iné deti, no Grétke nikdy nie je smutno, pretože má veľa priateľov. Jej najobľúbenejšou kamarátkou je líška Ryška, ktorá jedného dňa zmizne. Grétka sa vyberie hľadať svoju plyšovú priateľku a vďaka svojej prívetivej povahe a dobrému srdcu nájde nielen svoju obľúbenú hračku, ale spriatelí sa so skutočnými líškami.

2 Comments Add yours

 1. Mony píše:

  Ách, ja mám pre tieto detské knihy slabosť…také sú krásne, tie ilustrácie a text samotný…nedá sa odolať! 🙂 Ja sama by som ju chcela mať v knižnici 😀
  Prekrásne recenzia, verím, že mnohí siahnu po tejto knižke pre svoje detičky vďaka tvojim krásnym slovám!♥

  Páči sa mi

  1. knihomolkableise píše:

   Ďakujem ti nádherne za komentár Mony 🙂 Táto kniha je veľmi pekne spracovaná, verím, že by sa mnohým ľuďom veľmi páčila. Má takú zvláštnu atmosféru, ktorej sa nedá odolať. Maj sa krásne :))

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s