Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Milujem kuchárky. Obzvlášť tie o pečení sladkých a slaných dobrôt, pri ktorých stačí pohľad dovnútra a ihneď sa mi zbiehajú slinky. Keď sa mi naskytla príležitosť vďaka vydavateľstvu Zelený kocúr nahliadnuť do tejto krásnej kuchárky, jednoducho som nemohla odolať. Chlieb, koláčiky, pečivko. To je moje. To je domov.

Odkedy som dostala domácu pekárničku, domov som už nepriniesla ani jeden jediný chlieb z obchodu. Samozrejme, bolo by to omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Ale ten, koho čo len raz opantala vôňa pečúceho sa chlebíka, kto sa započúval do pukotajúceho šepkania chladnúceho bochníka, obdivoval jeho praskliny na kôrke a videl šťastné tváre, ktoré si na ňom pochutnávali , pre toho nebude každodenné miesenie únavnou ťarchou.

str. 10 Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Viete, niekto si určite môže povedať “Veď čo už sa len dá recenzovať na kuchárke. Veď všetky sú rovnaké. O receptoch a o jedle. ” A veru uveríte mi, ako budem tvrdiť, že to nie je pravda? Nie je kuchárka ako kuchárka. Táto kniha si ma získala nielen vďaka nádherným fotografiám, úžasným receptom a precízne napísanými postupmi. Je totiž napísaná s čistou láskou..to je z tejto kuchárky totiž úplne cítiť.

Zakaždým ma pri srdci hreje pocit, keď sa mi do rúk dostane kniha, ktorá nebola vydaná “len aby bola” a ide čiste o biznis. Milujem tie emócie, ktoré sa tvoria v mojom vnútri, keď prekrúcam strany zaujímavého titulu, ktorý si skutočne zaslúži kvalitné ohodnotenie a patričnú odozvu od čitateľa.

Nemusí vždy platiť, že každý začiatok je ťažký. Pečenie chleba nie je žiadna čertovina. Je to 12 jednoduchých krokov, ktoré sa vie naučiť každý.

str. 13 Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Je mi nesmierne sympatické, že autorka tejto knihy na mňa vplýva úprimným dojmom a skutočnou túžbou zasvätiť nás do čara kváskovania, pečenia a vypekania. V tejto knihe nájdeme množstvo rád a zaujímavých postrehov, ktoré sú nám pri tejto homemade ceste skutočne na pomoci.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo môžeme očakávať po otvorení tejto kuchárky. Ako prvé nás uvíta tradičný predslov, ktorý je nesmierne milý a autorka vďaka tomu vo mne vytvorila pocit úprimnej vrúcnosti. Ďalej nasleduje pár desiatok strán, ktoré tvoria samotné základy a tajomstvá tohto sveta pečenia. Týmto stranám v knihe chcem venovať špeciálny odstavec, pretože sú skutočne dôležité a veľmi zaujímavé.

Nemusíme sa snažiť o dokonalosť. Naším cieľom nebude kopírovanie rovnakých bochníkov , aké sa zoraďujú na policiach v pekárni.

str. 14 Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Ako prvé nás autorka zasväcuje do výberu tých správnych pomôcok, ktoré budeme na pečenie potrebovať. Neminie nás ani vysvetlenie správneho váženia, miesenia surovín, či dôležitosť prvého kysnutia. Sama som prekvapená, aká pozornosť a precíznosť sa venuje toľkým detailom. Väčšinou mám z kuchárok pocit, že ich samotní autori majú dojem, že čitateľ ovláda všetky tieto praktiky a nie je potrebné ich opäť vysvetľovať. Avšak človek sa vždy musí zdokonaľovať a zakaždým sa dozvedať niečo nové.

Na pomaly 26 stranách rád, postrehov a skutočných základov sa toho dozviete naozaj mnoho. Človeka to ihneď posmelí a nadobúda to v ňom pocit, že to pečenie nie je až tak hrôzostrašne zložité a náročné. Chce to len trpezlivosť a obrovskú chuť po pocite, že ste schopná a samostatná gazdiná alebo gazda.

Múka, voda, soľ a droždie- najdôležitejšie prísady na pečenie chleba. Budeme potrebovať veľa-veľa času a, samozrejme, lásky.

str. 14 Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Ako ďalšie nasleduje škála všakovakých receptov od výmyslu sveta, ktorých na pomaly 150 stranách je skutočne mnoho. Recepty máte nádherne podelené do jednotlivých kategórií:

  • chlieb
  • koláče a šišky
  • rožky a žemle
  • sladké pečivo
  • slané pečivo
  • lístkové (pľundrové) cesto
  • praclíky a pagáče

Výber je skutočne bohatý. Ako moje favoritky sa zatiaľ zapísali tieto Levanduľovo- čokoládové rožky (viď. foto vyššie), ktoré moja sestra stihla ukuchtiť, a boli skutočne dokonalé. Autorka má zaujímavé nápady a kombinácie, ktoré by ma pri bežnom pečení kysnutých rožkov ani nenapadli.

Ako posledné sa vyjadrím k jednotlivej stavbe samotného receptu. Musím uznať, že konštalácia postupu je veľmi prehľadná a človek sa v tom vôbec nestratí. Nemám rada kuchárky, ktoré na mňa pôsobia chaotickým dojmom, no tu to vôbec neplatí. Práve naopak. Kniha vytvára zocelený dojem a to jej ešte väčšmi pridáva na kráse.

Ako môžete vidieť vyššie na fotke, každý recept má rovnakú štruktúru. Zľava sú stále vypísané potrebné suroviny s presnou gramážou, pod tým sa nachádza čas prípravy, dĺžka kysnutia a samotného pečenia. Na pravo je rozpísaný detailný postup, ktorý je rozpísaný v prehľadných krokoch, takže sa človek nemusí báť, že na niečo zabudne alebo dopletie. Pod postupom je taktiež pri niektorých receptoch v rámčeku zaujímavý postreh alebo tip, ktorý vám pomôže pri pečení daného receptu.

Raz prevarené a upečené do chrumkava, s krásnym leskom. S delikátnou maslovou príchuťou.

str. 86 Domáci chlieb a iné dobroty (Mária Libor Tóth)

Túto kucháročku odporúčam s čistým svedomím. Skutočne sa zaradila medzi tie, po ktorých budem často siahať. Nemám poňatia, čo by som jej mohla vytknúť. Verím, že bude na pomoci mnohým šikovným kuchárkam a kuchárom.

5/5*

Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr. Ak vás kniha zaujala, môžete si ju zakúpiť práve na zelenykocur.sk

Informácie o titule

Z maďarského originálu– Házi pékek alapkonyve
Žáner– Kuchárka
Preklad– Gerhart M. Tóth
Séria– /
Počet strán– 188
Väzba– pevná väzba
Rok vydania– 2017
Vydavateľstvo– Zelený kocúr
Čítané– apríl 2020


Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.

Anotácia

Nie je ťažké predvídať, že túto knihu budú milovníci chleba a kysnutého cesta za krátko listovať ako svoju bibliu. A to nie je žiadna náhoda. Pretože Pekáreň Limara vznikla práve preto, aby rôznym generáciám predstavila domáce pečenie chleba a iného kysnutého cesta, ktoré sa napriek tomu, že jeho technika je jednoduchá, mylne pokladá za akúsi mágiu. Veď okrem základných surovín ako: múka, voda, soľ, kvasnice, k nemu netreba nič viac než štipka trpezlivosti a riadna kopa lásky.


Kniha má osem kapitol. Prvá z nich popisuje 12 krokov pri pečení chleba. Celý postup, technika aj formovanie sú dôkladne popísané a ilustrované fotografiami, aby sa doma každému poľahky podarilo dopracovať k zlatohnedej voňavej a chrumkavej kôrke chleba z rúry.
V siedmych kapitolách s receptami na chlieb, koláče, šišky, rožky a žemle, sladké aj slané pečivo, pľundrové cesto, praclíky a pagáče, nájdete všetko, kvôli čomu ste doteraz chodili do pekární, no od teraz si to už budete môcť upiecť aj doma.


Prípravu 72 rôznych dobrôt uľahčuje množstvo fotografií a kresieb. Od najjednoduchších receptov z bielej múky tu nájdete i komplikovanejšie postupy príprav pečív z celozrnnej, špaldovej, ražnej alebo inej múky.
Zatiaľ čo autor knihy krok za krokom učí začiatočníkov ako piecť kysnuté cesto, pre pokročilejších pozbieral svoje najobľúbenejšie recepty a pre tých čo radi experimentujú ponúka nové, nezvyčajné recepty rozličných dobrôt.
Už len na nás záleží, či sa pre radosť celej rodiny staneme jedinečnými domácimi majstrami pekármi.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s