Ako sa z prostého detského sna stala vášeň

S prekvapením otváram prázdnu stranu nového článku s potrebou vysúkať zo seba pár slov, ktoré mi pred malou chvíľou zišli na myseľ. Viete, čo ma na celom živote fascinuje? Tá nepredvídateľnosť, ktorú so sebou samotný život prináša. Tieto myšlienky mi pred pár minútami skrsli v hlave a usadili sa vo mne ako roj nepokojných včiel.

Práve pred nedávnom som skrollovala internetom a len tak zo zábavy som si zadala do vyhľadávania moju knihomoľskú prezývku s očakávaním, čo mi ujo Google nájde. Prechádzala som sa hŕbou starých fotografií z minulého blogu a s láskou som spomínala na moje samotné začiatky v písaní. Vtom však na mňa vyskočila jedna podivná stránka, ktorá mi úplne vypadla z pamäti. S prekvapením som čítala svoje knihomolske meno v popise blogu a so zatajeným dychom som rozklikla link. Keď sa mi načítala staromódne vyzerajúca stránka so podivným motívom, spočiatku som vôbec nechápala, čo to má byť. Prešlo však pár sekúnd, ktoré mnou otriasli ako hrom, a ja som si s obrovskou nostalgiou spomenula na moju úplne prvú stránku o knihách, ktorú som si pred piatimi rokmi založila.

Na tvári sa mi vyčaril úsmev ako šíre more a ja som s nemou tvárou a otvorenými ústami hľadela na moje prvé riadky, ktoré som ako úplný začiatočník vpísala do rubriky “O mne”.

Ako typická pubertiačka som svoje predstavenie začala slovami, ktoré ma úplne rozosmiali.

Volám sa Gabriela, ale priatelia ma volajú Bleise 🙂 Mám iba 15, a písať blog bolo vždy mojím veľkým snom. 🙂 Konečne mám takúto možnosť, tak dúfam, že sa vám páči 🙂 v položke Anketa  môžete ohodnotiť môj blog 🙂 veľmi sa poteším 🙂 Kde by som začala ? 🙂 V podstate som obyčajné, zasnívané dievča, ktoré žije vo svojom svete. V škole som priemerná, matika- to je moja slabá stránka. O fyzike a dejepise radšej ani nehovoriac 😀 Môj výzor je ako som už povedala, typické pre obyčajné baby. Hnedé kučeravé (veľmi kučeravé 😀 ) vlasy, pehy na nose, zelené nevýrazné oči a moja výška- úbohých 165 cm. V mojom okolí patrím medzi najnižších 😦

Samozrejme nechýbal za každou jednou vetou smajlík, aby ešte väčšmi zvýraznil moje citové rozpoloženie. 🙂 Najviac ma pobavila informácia o mojej výške, kde s obrovským žiaľom hlásam, že mám len 165cm. Čo je dosť podivné, pretože teraz mám 159cm… žeby som sa zmenšovala?

Objavenie tohto blogu vo mne vyvolalo nespočetné množstvo pocitov a jedno veľké uvedomenie. Keď som sa tak blúkala tým neskutočne chaotickým blogom, ktorý som ako 15 ročná zakladala, žasla som nad tým, ako sa to všetko za ten krátky čas vyvinulo. Detailne si pamätám na tie časy. Vtedy by mi ani vo sne nenapadlo, že moje bloggerské hobby sa ocitne tam, kde je dnes. Dokonale si spomínam, s akým nadšením som skákala mamke pri posteli, keď mi na blogu po 3 mesiacoch pribudol prvý sledovateľ. Bola som radosťou celá bez seba a myslela som si, že vyletím z kože. To isté môžem povedať, keď sa mi splnil sen a dostala som možnosť prvej spolupráce s vydavateľstvom.

Keď som si prečítala moju odpoveď z blogových otázok, vyčaril sa mi úsmev na tvári. Uvedomila som si, že je tam napísane to posolstvo, ktoré malo byť od samotného začiatku vpísané do Knihomoľky Bleise. Som rada, že za tu dobu odmlky som si to uvedomila, a tvorbu tohto blogu budem brať ako oddych a jedno obrovské hobby, ktoré milujem.

Máš nejaký cieľ, ktorý chceš so svojím blogom urobiť ?

Vlastne ani nie. 🙂 Robiť tento blog považujem skôr za oddych. Ale keď už sa pýtaš, rada by som motivovala mládež v mojom veku, aby viac čítali, než pozerali filmy. 🙂

Je to zvláštne čítať si myšlienky a riadky môjho 15ročného ja. Človek si na seba samého spomína len matne, no keď sa k vám dostane takáto spomienka, je to fascinujúci pocit. Keď si prezerám vtedajšie fotografie z mojich recenzií, s úsmevom na tvári si uvedomujem, že v tom období by mi ani nenapadlo, že raz sa podujmem na niečo podobné, ako fotím v súčastnosti.

Je to veru krásne uvedomenie, že človek toho vážne dokáže dosiahnuť mnoho, keď sa nevzdá. A to si musím pripomínať každé ráno, keď sa prebudím. S veľkým smútkom si stále pripomínam, ako som sa skoro na blogovanie úplne vykašľala. Som šťastná, že za ten rok a pol ticha som nedospela k záveru, že s blogom končím. Ba priam naopak. Uvedomila som si, že táto moja Knihomoľka Bleise je mojou neoddeliteľnou súčasťou a ja sa s ňou nechcem nikdy rozlúčiť. Je to moja veľká kamarátka, s ktorou zažívam mnoho dobrodružstiev. A za toto veľké uvedomenie, ktoré v mojom vnútri precitlo, vďačím hlavne môjmu úžasnému priateľovi, ktorý ma v mojom nadšení pre tvorbu tohto blogu každý deň podporuje. Je totiž dôležitým pilierom, ktorý nesie na rukách Knihomoľku Bleise. Neustále, keď mám pocit, že moje oporné múry začínajú praskať, stále je tu pre mňa, aby ich opravil. A za to mu zo srdca ďakujem.

2 Comments Add yours

 1. Mony píše:

  Toto je taký krásnučký článok, milý a úprimný, má skvelú atmosféru!♥ Tvojmu priateľovi odkazujem veľké ĎAKUJEM za to, že ťa opäť priviedol k blogovaniu! Obrovská vďaka!♥♥♥ Keď si skončila, tak ma to neskutočne zarazilo, pretože tvoje recenzie a fotografie nemajú v knižno-blogovom svete ani páru a bola taká škoda prísť o takýto talent, akým si…preto sa tak vytešujem z každého tvojho nového článku, z každej recenznej fotografie♥ Blogový svet je opäť bohatší 🙂 Joj, dúfam, že Knihomoľka Bleise sa už nevytratí a bude tu dlllllho-predlho! 😀

  Liked by 1 person

  1. knihomolkableise píše:

   jooj Mony, ty si taký zlatúšik 🙂 Ďakujem ti veľmi pekne, to tak veľmi zahrejú pri srdiečku takéto pekné slová! Nesmierne si cením tvoju podporu a všetky tvoje krásne pochvaly, ktoré ma motivujú. 🙂 Priateľovi som odovzdala tvoje slová a veľmi sa potešil 🙂 🙂 Si zlato! :*

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s