Dnes odporúčam- Knižný tip #1

Tamera Alexanderová sa stala mojou favoritnou spisovateľkou, ktorej knihám nedokážem nikdy povedať nie. Je to autorka, ktorá píše s citom, precíznosťou a z jej príbehov cítiť tú nekonečnú lásku, ktorú vkladá do písania. Preto som sa rozhodla predstaviť vám môj obľúbený titul, ktorý sa aj po toľkom množstve prečítaných titulov radí medzi knihy číslo jeden.

Anotácia

Maggie Lindenová, talentovaná jazdkyňa, ktorej predsudky spoločnosti nedovoľujú pretekať, si zaumieni, že jej kôň sa stane šampiónom. Jediný muž, ktorý jej v tom môže pomôcť, však prisahal, že s dostihmi už nikdy nebude mať nič spoločné. Ír Cullen McGrath nedávno zanechal úspešný život v Anglicku, pretože sa zaplietol do dostihového škandálu, ktorý ho takmer zruinoval, a v Nashville hľadá nový začiatok. Dúfa, že si tam kúpi pozemok a začne farmárčiť. Od dostihov sa však chce držať čo najďalej. Začať odznova však nie je také ľahké, ako si myslel. Najmä potom, čo mu otec Maggie Lindenovej dá ponuku, ktorú by nemal prijať, no zároveň nedokáže odmietnuť. Maggie si je istá, že jej kobyla Bourbon Belle má na to, aby zvíťazila v prvom ročníku dostihov Peyton Stakes, ktoré ponúkajú najväčšiu odmenu, akú kedy v Amerike vyplatili. Aby mala šancu dokázať to – a zároveň aby zachránil farmu Linden Downs pred dražbou – Maggin starnúci otec urobí výmenný obchod. Dohoda však zahŕňa malý, nepríjemný detail: Maggie sa musí vydať za muža, ktorého vôbec nepozná. Muža, akého by si sama nikdy nevybrala.

Kniha Získaj si jej priazeň sa radí medzi historické romány a mohla by zaujať predovšetkým dámy, ktoré vyhľadávajú tento žáner. Ako milovníčka historických kníh odporúčam knihu z prostých dôvodov:

KLADY

 • kvalitne prepracovaný príbeh
 • nádherné autentické opisy krajiny a prostredia
 • pekne vykreslené charakteristiky postáv
 • zaujímavá zápletka
 • nenásilne romantický vzťah medzi hlavnými postavami
 • pekné rozhovory a sympatické správanie postáv

ZÁPORY

 • od chvíle, čo zoberiete knihu do rúk, budete na nej maximálne závislí a nebudete sa vedieť od nej odtrhnúť

Dôležité informácie o knihe

Táto kniha je prvým dielom série Veľkostatok Belle Meade

One Comment Add yours

 1. Mony píše:

  So záporom súhlasím – na tej knihe sa stane človek závislým! 😀 Ach, zbožňujem túto autorku a rovnako mám najradšej jej knihu Získaj si jej priazeň!♥

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s