O mne

Knihomoľka Bleise

Volám sa Knihomoľka Bleise a istotne si o mne už počul kvôli môjmu rovnomennému blogu, ktorý som viedla predtým, než vznikla táto stránka.

Stratená či opäť nájdená?

Áno, taká som ja. Neustále nachádzajúca samú seba, miestami rozdvojená bytosť, ktorá má mnoho túžob. Častokrát rozpoltených. Občas chcem uviaznuť v kľúčovej dierke a v tichu si užívať samotu, inokedy zas túžim vykrikovať na celý svet a dávať sa všetkým do pozornosti. Miestami túžim po teplom kúsku domova, inokedy zas túžim uniknúť do sveta a naveky zažívať dobrodružstvá.

Káva alebo čaj? Čokoláda alebo prísna diéta? Uhladená dáma alebo roztopašná divožienka? To sa nikdy nedozviete. Pretože vám na to ani ja sama neviem odpovedať. Ale jedno je isté. Stále to som ja.

Tá šialená a dobrodružná Bleise, ktorá miluje život. Osoba, ktorá hľadá samú seba, no aj napriek tomu, že je možno v sebe stratená, stále sa nájde. Miluje folklór, knihy, teplý čaj, sladkú kávu s mliekom a daždivé rána, keď sa prebúdza pri svojej láske… ešte radšej má však rána slnečné, kedy môže vypadnúť na hory a vyčistiť si myseľ, byť bláznivá, skákať do kaluže a rehotať sa z každej blbosti, ktorá sa udeje. Áno, to som ja. To o sebe s istotou viem povedať.

“Taká bývam- tajomná, zádumčivá, výbušná i milujúca.”

Blogovanie- záľuba či životný štýl?

Knihy boli mojou neoddeliteľnou súčasťou od raného detstva. Pamätám si, ako som už ako malá s úžasom hľadela na tú spleť nezmyselných písmen a slov, ktoré som nevedela prečítať. Zakaždým som si predstavovala, aké to bude, keď už tomu konečne budem rozumieť.

K bogovaniu som sa dostala približne pred siedmimi rokmi, keď som mala čerstvých 13 rokov, a moja vášeň pre čítanie sa ešte väčšmi prehĺbila. V tom čase som si založila svoj prvý blog o tejto našej Knihomoľke a tam začala moja púť bloggerky.

V týchto mojich rokoch som dokázala čítať aj 24 hodín denne a za mesiac sa na mojom blogu ukázalo aj 15 recenzií a ja s nadšením som písala a písala a čítala a čítala. A tak ďalej.

Postupom času som si však uvedomila, že nechcem a nemôžem celý svoj život obetovať len čítaniu a snívaniu o virtuálnych svetoch, zatiaľ čo mi ten skutočný život bude utekať pomedzi prsty. A tak prišla pauza. Rok. Dva roky.. a môj blog zíval prázdnotou. Čo sa stalo? Prečo som zrazu stratila potrebu venovať sa niečomu, čomu som predtým obetovala celý svoj pubertálny vek?

Chcem tvoriť blog, ktorý bude bohatstvom

nielen pre mňa, ale aj pre vás.

Začala som mať pocit, že môj blog sa stáva monotónnou továrňou na recenzie a priestor pre môj svet, ktorý som chcela zdieľať, sa akosi vytratil. Stratila sa radosť zo záľuby a z nadšenia vznikla nepríjemná povinnosť, ktorá ma vnútorne ničila.

A práve preto vznikol tento nový blog. Čistý, nepoškvrnený, blog o knihách, o mne, o mojom živote, o všetkom, čo by som s vami rada zdieľala. Dúfam, že moje predstavy sa stanú skutočnosťou a moje články budete čítať s úsmevom na tvári. Verím, že táto stránka bude obohacovať nie len moje vnútro, ale aj vás, drahí moji čitatelia.

Moja výpomoc ❤

Pretože priestor na blogovanie nemám stále, na pomoc mi prichádza môj úžasný partner Stano, ktorý to na klávesnici skutočne vie. 🙂

Čítanie je tiež jeho veľké hobby s v písaní článkov mi bude podávať pomocnú ruku. Môžete sa tešiť, že sem tam sa nájde recenzia aj od neho.

A keďže na písanie budeme dvaja, dúfam, že aj množstvo článkov bude minimálne dvojnásobné. Máte sa na čo tešiť! 🙂

Bleise